.:Vaše cesta ke zdraví:.
 


Vítejte na stránkách společnosti GLUCAMEDIC


GLUKANY

Blahodárný vliv glukanů na lidský organismus je znám již po několik desetiletí. V 60. Letech 20. stol. byl výzkum glukanů zařazen mezi utajované. Od 90. let se ke glukanům obracejí světové kapacity jako k prostředku nového tisíciletí. Glukany jsou polysacharidy, vyživující buňky obranyschopnosti organismu (makrofágy, mikrofágy, leukocyty, lymfocyty ). Makrofágy jsou buňky první linie obranných reakcí našeho těla, které neustále kolují všemi orgány s jediným cílem – najít a zničit všechno cizí. Nejsou však všemocné, potřebují naši pomoc. A právě takovou pomocí jsou glukany, které stimulují makrofágy k maximální aktivitě. Glukany tak vlastně pomáhají naladit obranu našeho těla od samého počátku napadení mikroorganismy (viry, bakterie, plísně).

PODPORA VLASTNÍ IMUNITY ORGANISMU

Podstatnou složkou buněčného organismu jsou právě glukany, které mu dodávají nezbytnou energii. To platí především u buněk obranyschopnosti organismu. Mají-li tyto buňky dostatečné množství glukanů, jsou živější, odolnější vůči infekcím, rychleji se množí. Jejich účinky ocení každý, kdo nežije zrovna zdravým způsobem života a nestará se příliš o principy zdravé výživy, je pod neustálým fyzickým nebo psychickým stresem.

REGENERACE BUNĚK

Dostatečná hladina glukanů v organismu urychluje přirozenou regeneraci buněk, zkracuje dobu potřebnou pro odeznění chorob a nemocí a zbržďuje proces stárnutí. Díky vlivu glukanů na regeneraci buněk jater a slinivky, jsou využívány při léčbě onemocnění jater, cukrovky a dalších závažných chorob.

ČIŠTĚNÍ ORGANISMU

Vlivem glukanů dochází ke zvýšení čistící schopnosti buněk obranyschopnosti organismu a tím k podpoře přirozeného odstraňování nežádoucích látek z těla (toxinů, alergenů, cholesterolu, zbytků chemikálií ze stravy a léčiv).

SYNERGIČNOST

Glukany urychlují jakoukoliv léčbu ( i klasickou) a násobí účinky jednotlivých léčebných metod ( homeopatických, bylinných, …) a zlepšují vstřebávání vitamínů. 
 
GLUCAMEDIC 2007